Parking lotnisko Kraków

Parking przy lotnisku jest nieodzownym elementem infrastruktury. Pozostawiamy tam nasze samochody, by dalej kontynuować podróż samolotem.


Teren parkingu przylegającego do portu lotniczego możemy podzielić na rodzaje. Najbliżej wejścia znajduje się miejsce do parkowania dla taksówek, parking dla VIP-ów oraz tak zwana strefa kiss & fly. Jest to miejsce przeznaczone na pożegnanie i wypakowania bagażu lub też powitanie, w którym możemy spędzić bezpłatnie tylko określoną ilość czasu, zazwyczaj 10 minut. Znacznie większy obszar zajmują parkingi godzinowe oraz dobowe. Aby z nich skorzystać, tuż przed wjazdem należy pobrać specjalny bilet z automatu, na podstawie którego zostanie naliczona opłata za parkowanie. Zazwyczaj im dłużej parkujemy, tym cena za dobę jest niższa. Z reguły zajęcie miejsca parkingowego przy lotnisku jest jednak dość kosztowne, więc próbujemy znaleźć inne rozwiązania. Jednym z nich może być skorzystanie z parkingu położonego nieco dalej. W zamian za skorzystanie z jego usług otrzymujemy możliwość dojazdu na lotnisko pojazdem zastępczym, podczas gdy nasze auto spokojnie czeka na nasz powrót. Innym rozwiązaniem może być skorzystanie z usług przewoźnika, który dowiezie nas spod miejsca zamieszkania wprost na lotnisko. Jest to przydatne zwłaszcza w przypadku, gdy mieszkamy w innym mieście niż znajduje się port lotniczy.

Parking lotnisko Kraków – bezpieczeństwo i wygoda

Jeżeli decydujemy się na parking przy lotnisku należy zawsze zadzwonić tam wcześniej i zapytać o dostępność wolnych miejsc. Możliwa jest też rezerwacja terminu i konkretnego miejsca postojowego. Aby ułatwić sobie dojazd wystarczy wpisać w nawigacji samochodowej hasło na przykład parking lotnisko Kraków. Automapa wyznaczy najkorzystniejszą dla nas trasę omijającą korki oraz roboty drogowe. Dzięki temu na pewno nie spóźnimy się na lot, a samochód będzie bezpieczny w czasie naszej nieobecności.

Rezerwacje online

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu (wymagane)

Data przyjazdu (wymagane)

Liczba dni postoju (wymagane)

Numer rejestracyjny

Cena: 20 zł.

Wybrane ceny
Liczba dni 1 2
Cena w zł 20 25
Liczba dni 3 5
Cena w zł 30 50
Liczba dni 7 10
Cena w zł 60 78
Liczba dni 14 21
Cena w zł 100 135

Wszystkie ceny dostępne na stronie cennik.